Solo Power
Ana Sayfa » Antalya’daki Güneş Santrali Kurulumumuz Tamamlandı   « Geri Dön
 

ANTALYA'DA ALMAN TEKNOLOJİSİ İLE 2 MW GES KURULUMU YAPILIYOR

20 ülkede 500 MW’ın üzerinde Güneş Enerjisi Santrali kurulumu gerçekleştiren ve ET Solar Grubunun bir parçası olan Alman EPC firması ET Solutions AG Türkiye’deki ilk Güneş Enerjisi Santrali kurulumunu Antalya’da gerçekleştiriyor. Antalya’nın Korkuteli ilçesi, Yukarı Karaman Yaylası Köyü’nde hali hazırda kurulum aşamasında olan iki Güneş Enerjisi Santral projelerinin Kasım ayında / bu ay sonunda devreye alınması bekleniyor. Toplam kurulu gücü 2 MW AC olacak olan santrallerin her birinde yılda 1.850.000 kWh elektrik üretilmesi planlanıyor.

ET Solutions’ın Türkiye ortağı Mel Solar firma yetkilisi Fahri Belginer Projelerin her birinde toplam 3.648 adet ET Solar fotovoltaik panel ve 1 adet merkezi evirici (invertör) kullanılacağını ifade etti. ET Solar 2012 yılından bu yana sürekli olarak Bloomberg’in Tier 1 panel üreticileri listesinde yer almakta ve yüksek verimliliğe sahip panelleri ile tanınmaktadır. Diğer yandan 2008 yılından bu yana EPC ve İşletme - Bakım hizmetleri veren ET Solutions AG 3 GW kapasitesinde çoğu yüksek prestijli GES projesinin hayata geçirilmesi için Dünya’nın çeşitli ülkelerinde temaslarını sürdürmektedir.

ET’nin İstanbul proje geliştirme ofisi bu yıl Haziran ayında faaliyete geçmiştir. ET Solutions AG’nin yerel ortağı ve Türkiye temsilcisi Mel Solar Enerji yetkilileri Antalya projesi gibi daha bir çok GES anlaşmasının tamamlanma aşamasına geldiğini ve seçimlerin bitişi ile bu projelerin daha seri bir biçimde tamamlanma aşamasına gelmelerinin beklenildiğini ifade etmektedirler. Şirket yetkililerinin beyanına göre, ET Solutions ve MEL Solar Enerji’nin önümüzdeki bir yıl içerisinde Türkiye

’deki hedefi, 50 MW civarında çatı ve/veya arazi uygulamalı Güneş Enerjisi Santrali kurulumunu sağlamak üzere EPC kontratı imzalama aşamasında olmasıdır.

ET ve MEL Soların işbirliği aslında ET Solutions AG’nin küresel tecrübesini önde gelen yerel oyuncularla bütünleştirmesinin güzel bir örneğini teşkil etmektedir.

Antalya projesınde tatbik edilen işletme-bakım çözümleri, santral için en iyi performans oranı ve optimize edilmiş enerji maliyeti sağlamayı hedeflemektedir.

haber haber


 

» Hakkımızda   » İletişim Bilgileri » Teknoloji
2007 yılında Marvel Grubuna bağlı olarak kurulmuş olan MEL Dış Ticaret ve Danışmanlık A.Ş. 2013 yılında yenilenebilir enerji alanında faaliyetlerine başlamıştır. Faaliyetlerimiz MEL Solar Energy ismi altında, Türkiye’nin yüksek güneş enerjisi potansiyelini de dikkate alarak halen profesyonel anlamda bir açık olduğuna inandığımız güneş enerjisi konusunda yoğunlaşmıştır.   » Adres Bilgileri » Avantajlar
  » İletişim Formu » Hizmetler
  » Facebook » Çatı Üstü Uygulamalar
  » Twitter » Arazi Uygulamaları
    » BIPV
 
© 2013 Mel Solar Energy. Tüm hakları saklıdır.     Web Tasarım Data1